sobota, 22 styczeń 2022

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

ŚDS

Klub Turystyki Pieszej

W dniu 17.06.2021 jako grupa uczestników ze środowiskowego domu samopomocy w ramach treningów oraz działalności Klubu Turystyki Pieszej, poznaliśmy miejsca związane z historią Twierdzy Przemyśl oraz Miasta Przemyśla. Odwiedziliśmy wybudowany w latach 1897-1900 fort pancerny „Borek” w Siedliskach oraz jeden z najefektowniejszych i najlepiej zachowanych - fort artyleryjski „Salis Soglio” w Jaksmanicach. Największą atrakcją było zwiedzanie Schronu Kierowania Obroną Cywilną w Przemyślu.

W muzeum i nie tylko

W dniu 18.06.2021r. uczestnicy ŚDS po raz pierwszy od ponad roku uczestniczyli w zajęciach poza terenem ośrodka. Korzystając z pięknej pogody, mieli okazje uczestniczyć w prelekcji dotyczącej powstania Wieży Zegarowej oraz obejrzeć ciekawą i unikalną ekspozycję Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu. W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, uczestnicy poznali wystawy poświęcone sztuce sakralnej, Twierdzy Przemyśl oraz wielokulturowości przedwojennego Przemyśla.

Skuteczna komunikacja

Każdego dnia specjaliści zatrudnieni w ośrodku, dbają o zaspokojenie wszystkich potrzeb uczestników korzystających z usług naszego ośrodka. Jedną z najważniejszych form rehabilitacji jest komunikacja. Trening umiejętności komunikacyjnych, podczas którego wykorzystujemy alternatywne i wspomagające metody skutecznego porozumiewania się, szczególnie w przypadku osób z problemami lub z brakiem komunikacji werbalnej, jest bardzo ważnym elementem oddziaływań terapeutycznych w toku procesu wspierająco-aktywizującego. A jak wiemy kontynuacja i utrwalanie zdobytej wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji komunikacyjnych, służy nie tylko jako narzędzie do definiowania i wyrażania potrzeb, ale pozwala także na nawiązywania relacji i funkcjonowanie w codziennym życiu.

"Grosz do grosza"

W połowie czerwca w ramach akcji „Grosz do grosza”, której celem jest poprawa warunków edukacji i rehabilitacji dzieci i młodzieży korzystających ze struktur PSONI, uczestnicy ŚDS po raz kolejny posegregowali i policzyli zebrane wcześniej monety. Tym razem dzięki sumiennemu odkładaniu i zbieraniu monet o wartości: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, udało się uzbierać kwotę 263zł.

Czytaj więcej...

Konkurs filmowy ŚDS-ów Województwa Podkarpackiego "Ale historia"

Uczestnicy naszego ŚDS przygotowywali się w ostatnich dniach, do konkursu filmowego "Ale historia", którego organizatorem jest ŚDS ze Spie.
Celem konkursu jest:
- popularyzacja idei integracji osób niepełnosprawnych poprzez promowanie i nagradzanie twórczości osób z niepełnosprawnościami,
- prezentowanie działalności środowiskowych domów samopomocy,
- zachęcanie uczestników środowiskowych domów samopomocy do rozwijania zainteresowań filmem.

Czytaj więcej...

Losowe zdjęcie

9.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube