środa, 22 maj 2024

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Transport wychowanków

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego na gminie ciąży obowiązek zorganizowania dowozu osób niepełnosprawnych, realizujących obowiązek szkolny lub nauki, do specjalistycznych placówek. Zorganizowanie dowozu dla osób niepełnosprawnych posiadających odpowiednie orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, także w formie powierzenia zadania, umożliwia im udział w zajęciach odpowiednich do ich niepełnosprawności. Osoby te biorą także udział w rehabilitacji leczniczej i wielospecjalistycznej terapii oraz w przygotowaniu do samodzielnego życia w społeczeństwie.


Od chwili otwarcia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Przemyślu w 1996 r., dowozimy na zajęcia niepełnosprawne osoby z terenu okolicznych gmin. Transport ten, na podstawie konkursów na powierzenie zadań i umów zawieranych z gminami, wykonywany jest samochodami Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu, które obecnie do tego celu użytkuje 2 autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych (siedzenia wyposażone w pasy bezpieczeństwa, podjazdy). Samochody posiadają aktualne badania techniczne, są ubezpieczone (OC, AC, NNW). Kierowcy posiadają uprawnienia odpowiedniej kategorii do kierowania pojazdami tego typu oraz szkolenie w zakresie przewozu osób. W czasie przejazdu opiekę nad osobami niepełnosprawnymi sprawuje wykwalifikowany opiekun (ratownik medyczny, pielęgniarka, asystent osoby niepełnosprawnej).

Losowe zdjęcie

19.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 670-76-96
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube