niedziela, 17 październik 2021

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Warsztaty integracyjne w Rajskim

W dniach 17-21.10.2016 r. pięciu uczestników ŚDS przebywało w malowniczej miejscowości położonej u stóp Bieszczad tj. w Rajskim, na warsztatach integracyjnych dla osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego. Organizatorem był CARITAS Archidiecezji Przemyskiej, opiekę nad naszymi uczestnikami sprawowały dwie mamy: p. Irena Pusz oraz p. Ewa Rubin.

Podczas pięciodniowego pobytu w Rajskim uczestnicy w ramach samodzielnego funkcjonowania w codziennym życiu doskonalili nabyte już umiejętności w treningu nauki higieny, kulinarnym oraz umiejętności praktycznych. W ramach treningu dbałości o wygląd zewnętrzny zostały zorganizowane warsztaty fryzjerskie, które prowadziła p. Nina, właścicielka salonu fryzjerskiego oraz jej czterech uczniów. Nasi uczestnicy nie tylko mieli okazję skorzystać z usług fryzjerskich ale również poznać specyfikę pracy fryzjera oraz jego możliwości ingerencji w wygląd zewnętrzny klienta.
Opiekę duchową nad wszystkimi zgromadzonymi osobami niepełnosprawnymi sprawował ks. Dr Witold Burda. Wszyscy codziennie uczestniczyli w mszach św., modlitwie różańcowej oraz katechezach. Niewątpliwie największą atrakcją były dwie dyskoteki zorganizowane przez ks. Witolda, które w ramach „miłosierdzia” trwały nieco dłużej niż narzuca cisza nocna. Każdy dzień obfitował w nowe niespodzianki i wydarzenia, ale oprócz zabawy był też czas na refleksję, zadumę, modlitwę oraz podziwianie piękna bieszczadzkiej przyrody.
Przez cały czas pobytu uczestnicy wraz z opiekunami byli otoczeni bardzo życzliwą atmosferą.

Rodzicom oraz organizatorom zaangażowanym w wyjazd oraz sprawowanie opieki nad uczestnikami bardzo dziękujemy i z nadzieją oczekujemy kolejnych wyjazdów i warsztatów.

 

Losowe zdjęcie

15.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube