niedziela, 09 maj 2021

  • Zbieramy środki na dalszą rozbudowę - utworzenie mieszkań treningowych
    w ramach akcji Kilometry Dobra 2020
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

ŚDS

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

05 maja to dzień szczególny w naszej społeczności. W tym dniu szczególnie podkreślamy codzienną walkę o godność i przynależne miejsce osoby z niepełnosprawnością w życiu społecznym, kulturalnym i zawodowym. W Polsce obchodzony jest również Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
Uczestnicy naszego ośrodka przygotowali plakat, który oddaje ich emocje, przeżycia i przemyślenia dotyczące właśnie tego wyjątkowego dnia. Podkreślali też wielokrotnie, że przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, zawodowemu, kulturalnemu i aktywne włączanie ON w "normalny" tok życia, integracja oraz wspomaganie ich w drodze do samodzielności, to wyzwania dla współczesnego świata i polityki społecznej.

Słuchacze Radio SoVo w Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością

Słuchacze Radia SoVo ŚDS wzięli w przygotowaniach do wirtualnego udziału w obchodach Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej robiąc sobie selfi z hasztagiem #godność i przesyłając je na wirtualny marsz, który odbył się dzisiaj tj. 5 maja 2021 w formie kolaży na stronie PSONI Koło w Biskupcu oraz podlinkowane na stronie FB RADIA SOVO. Mamy nadzieję, że siła intenetu jeszcze mocniej zaznaczyła w społeczeństwie istotną kwestię osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Uczestnicy ŚDS pod okiem swoich instruktorów przygotowywali się do uroczystych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które przypada w dniu 02.05 Wszyscy uczestnicy w tym dniu uczestniczyli w pogadance dotyczącej szczytnych kart historii Polski. Ponieważ w ostatnich latach oprócz tradycyjnego wywieszania flagi stał się popularny trend noszenia "kokardy narodowej" uczestnicy samodzielnie wykonali kokardy w barwach narodowych, które dumnie zaprezentują w swoich środowiskach domowych, lokalnych w dniu 02.05.

Warsztaty fryzjerskie w ŚDS

W dniu 20.04.2021r. w ŚDS dzięki zaangażowaniu wolontariuszki p.Ewy udało się zorganizować warsztaty fryzjerskie dla uczestników. Celem warsztatów było przede wszystkim dbanie o estetyczny wygląd zewnętrzny, poznanie metod stylizacji włosów oraz dbania o higienę włosów i skóry głowy

Radio SoVo - Marzec 2021

W ramach trwającego projektu RadioSovo- dostępne radio internetowe, w miesiącu Marcu słuchacze RadioSovo w ŚDS Przemyśl, pogłębiali wiadomości dotyczącego swojego „wizerunku w internecie” w zależności od potrzeb, sytuacji i odbiorców. Kształtowali umiejętności wykonania smartfonem „dobrego” selfie. Korzystali z programów do obróbki wykonanego zdjęcia, oraz nabywali wiedzę w zakresie, jak zaprezentować się w czasie rozmów online (ZOOM, Skype, FB Msg).

Czytaj więcej...

Losowe zdjęcie

18.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube