środa, 16 czerwiec 2021

  • Zbieramy środki na dalszą rozbudowę - utworzenie mieszkań treningowych
    w ramach akcji Kilometry Dobra 2020
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Radio SoVo - styczeń i luty 21

W ramach trwającego projektu RadioSovo (dostępne radio internetowe), przez okres styczeń–luty 2021 słuchacze, czyli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, w kolejnej kompetencji cyfrowej zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu znajomości wyszukiwarek internetowych, nabywali umiejętność wyszukiwania potrzebnych informacji w wyszukiwarce internetowej, korzystali z najpopularniejszej przeglądarki Google Chrome. Dodatkowo poznali informacje napisane w tekście łatwym do czytania i zrozumienia na stronach www, uczyli się jak znaleźć informacje na temat swojego regionu, powiatu, gminy, urzędu miasta korzystając ze strony www z łatwym tekstem.

Kształtowali umiejętność samodzielnie lub z pomocą lidera, zdobywali wiedzę w interesujących ich obszarach, w tym zrozumienia otaczającego NAS świata. Kształtowali umiejętności niezbędne do korzystania z serwisów informacyjnych, pogodowych, modowych, reklamowych, filmowych, muzycznych i kulinarnych.
Ponadto w zakończonym etapie słuchacze poznali określenie fake-news: fałszywa wiadomość, i jakie ma to negatywne znaczenie dla wszystkich, potrafili to sprawdzić korzystając z wiarygodnych źródeł w sieci z pomocą lidera.
W module "uczenie przez internet" słuchacze korzystali z platform internetowych, edukacyjnych, rozwiązując zadania, quizy, oglądając filmy i prezentacje internetowe, poznali znaczenie słów komunikator, webinarium, kursy online – podstawowe wiadomości i sposoby używania. Rozwijali umiejętności korzystania z komunikatorów Skype, Whatsapp. Poznawali słownik trudnych słów https://start24.pl/.
W module "rozrywka przez internet" , który cieszy się największym zainteresowaniem pozwolił słuchaczom poznać serwisy wideo cda.pl, vod.pl ,player.pl, wp.pl - vod, Ipla.tv, VOD TVP, hbogo.pl, netflix.com, https://start24.pl/, http://agaleria.pl/ciekawe_strony_serwisy_info.php, ćwiczenia z wpisywaniem i wyszukiwaniem, rejestracją, logowaniem i płatnościami. Omówiono sposoby wyszukiwania gier online darmowych, płatnych.

Bardzo ważną kwestią było zrozumienie zagadnienia: co to są prawa autorskie definicja, korzystanie z plików w internacie na użytek własny poprzez kopiowanie, kiedy to można robić?

YouTube znają wszyscy ale słuchacze poznawali ją jako platformę edukacyjną, jej ustawienia, korzystanie, blokowanie niepożądanych treści.
Na koniec modułu "wiedza w sieci "uczestnicy kolejny raz sprawdzali swoje wiadomości rozwiązując test online samodzielnie lub z pomocą.

Losowe zdjęcie

47.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube