piątek, 22 październik 2021

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

„Zaczarowana zagroda” - czyli sprytne pingwinki

W dniu dzisiejszym wraz z dwiema grupami rewalidacyjnymi, z grupą 25+ oraz naszymi nauczycielami i opiekunami „udaliśmy” się na mroźną Antarktydę, aby pomóc panu profesorowi rozwiązać zagadkę „zaczarowanej zagrody” i poznać bliżej pewne ciekawe i sprytne zwierzątka. Scenariusz naszej przygody odbywał się według lektury, która przerabialiśmy w ramach projektu „My czytamy”.

Sprawa wyglądała bardzo tajemniczo ponieważ dotyczyła pingwinków, które w ramach swoich badań pan profesor umieścił w zagrodzie. Z niewiadomych przyczyn pingwinki z zagrody uciekły, chociaż nie potrafią latać. Kluczem do rozwiązania zagadki było poznanie zwyczajów tych interesujących zwierząt oraz współpraca z pilotem helikoptera. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się, że pingwinki to bardzo mądre ptaki, które nie lubią aby je zamykać nawet w tak słusznej sprawie jak badania naukowe. Wykorzystując swój spryt zrobiły drabinkę z własnych ciał i uciekły z zagrody. Gdyby nie pomoc pilota helikoptera, który postanowił przylecieć do nas na salę nasza zagadka byłaby nierozwiązana. Okazało się, że pingwinki lubią podróże. Po ucieczce z zagrody znalazły się w bardzo odległych miejscach świata o czym telefonicznie informowali nas marynarze i latarnicy z różnych stron świata. Na szczęście były przywiązane do swojego domu i wróciły wszystkie do profesora.
W trakcie naszych zajęć prowadzonych metodą Porannego Kręgu mieliśmy możliwość poczuć za pomocą różnych zmysłów temperaturę, zapach i inne elementy związane z tą mroźną krainą oraz z jej mieszkańcami. Na koniec naszej podróży pan profesor obiecał że nigdy już nie zamknie pingwinków w niewoli

Losowe zdjęcie

37.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube