czwartek, 18 kwiecień 2024

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Metody pracy w Poradni

Metoda integracji sensorycznej (SI)

Zaburzenia Integracji Sensorycznej, czyli niewłaściwe przetwarzanie bodźców zmysłowych, jest zagadnieniem niezwykle złożonym i wieloaspektowym. Zaburzenia te rzutują na cały proces rozwoju dziecka, wpływając na koncentrację, rozwój mowy, rozwój ruchowy, zachowanie oraz rozwój emocjonalny i społeczny, a później także na proces uczenia się.
Pierwsze symptomy zaburzeń integracji sensorycznej możemy dostrzec już w wieku niemowlęcym, gdy dziecko częstym, nienaturalnym płaczem i zachowaniem komunikuje swój dyskomfort.

Czytaj więcej...

Metoda Krakowska

Metoda Krakowska jest systemową terapią funkcji poznawczych skierowaną do dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi oraz genetycznymi. Powstała dzięki wieloletniej pracy  terapeutyczno - badawczej zespołu związanego z Katedrą Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Zespołu Diagnozy i Terapii Języka  (obecnie Zespołu Wczesnego Wspomagania w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących).

Czytaj więcej...

Język migowy dla małych dzieci słyszących, zanim zaczną mówić

Drodzy Rodzice,

Chciałabym serdecznie Was zaprosić w magiczny świat języka migowego, który na zawsze odmieni wasze rodzicielstwo. Dlaczego? Ponieważ dzięki znakom języka migowego wy i wasze pociechy już wkrótce będziecie cieszyć się więzią i miłością, które uczynią wasze codzienne życie o wiele łatwiejszym. Osobiście doświadczyłam radości migania z moją córką i tą radością chcę się z wami podzielić.

Czytaj więcej...

Losowe zdjęcie

38.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 670-76-96
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube