niedziela, 28 listopad 2021

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Radio Sovo

W ramach trwającego projektu dostępne radio internetowe Radio Sovo, w okresie listopad-grudzień na zajęciach w ośrodku uczestnicy a zarazem słuchacze Radio Sovo z ŚDS Przemyśl pogłębili wiadomości zdobywając kompetencje cyfrowe dotyczące m.in. bezpieczeństwa swoich aktywności w sieci. Dowiadywali się czym jest antywirus zainstalowany na laptopie, PC lub smartfonie, jakich programów i aplikacji nie należy instalować na swoich urządzeniach cyfrowych, które wymagają podania danych osobowych lub chcą publikować coś w moim imieniu na moich profilach w mediach społecznościowych. Czym są dane prywatne, dlaczego muszę chronić swoje dane prywatne, po co są hasła, jak je chronić i jak zbudować dobre hasło te zagadnienia dotyczyły prywatności w sieci.


Kolejnym zagadnieniem były relacje w sieci. Uczestnicy poznawali zjawisko hejtu (mowa nienawiści) w sieci, jak rozpoznać i zareagować na niepożądane zachowania innych. Poznawali niebezpieczne zachowania, z którymi mogą się spotkać w sieci, jak się zachować (np. fałszywe emaile, phising, wyłudzenie pieniędzy itp.) o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania się podczas użytkowania portali społecznościowych (wysyłanie zdjęć, informacji prywatnych.
Na koniec przepracowanego materiału każdy ze słuchaczy wypełniał test "bezpieczeństwo moich aktywności w sieci" online samodzielnie lub z pomocą lidera zlecony przez organizatorów projektu. Wyniki były zadawalające i pozwalały zauważyć, że nasi uczestnicy nabywają wiadomości i umiejętności dot. kompetencji cyfrowych. W trakcie zajęć słuchacze korzystają ze strony internetowej www.radiosovo.pl odsłuchując audycje stworzone przez grupy radiowców z całej Polski, a następnie komentują audycję wpisując swoje opinie podając swój email i imię. Audycje są tworzone przez radiowców z całej Polski, którzy biorą udział w projekcie m.in. na temat obecnej kompetencji cyfrowej w miesiącu oraz obecnych zjawisk, zdarzeń lub rocznic, świąt dotyczących całego otaczającego nas świata i ludzi.

Losowe zdjęcie

38.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube