piątek, 27 styczeń 2023

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Rehabilitacja 25+

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Zaczarowany świat dobranocek

W dniu 15 listopada pogoda zaskoczyła nas mroźnym porankiem, wymalowanymi przez mróz szybami i skrzypiącym pod stopami śniegiem. Pogoda sprzyjała w sam raz, aby utulić się w ciepły kocyk i zanurzyć się w świat bajek. Nie czekaliśmy długo, tylko czym prędzej, po śniadaniu, wsiedliśmy do busa i wyruszyliśmy do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

W ramach integracji grupa przedszkolaków pani Agatki i Pani Asi, aby miło spędzić czas, zabrała ze sobą swoich straszych kolegów i koleżanki z grupy rewalidacyjno-wychowawczej pani Agnieszki, pani Gosi i pana Daniela. Droga minęła nam bardzo szybko i przyjemnie. Muzeum Dobranocek przywitało nas przepięknymi postaciami z bajek, zarówno z czasów współczesnych, jak i z dawnych lat. Na samym początku zasiedliśmy w szkolnej ławie wraz z Misiem Uszatkiem, który wzbudził wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych wychowanków. Zobaczyliśmy również ciekawe gabloty, w których umieszczone były postacie bajkowe m.in.: Reksio, Koziołek Matołek, Rumcajs, Pszczółka Maja, Baltazar Gąbka, Miś Koralgol, Pingwin Pik-Pok oraz Jacek i Agatka, którzy wzbudzili największy sentyment wśród najstarszych uczestników naszej wyprawy. Oprócz kolorowych pluszaków mogliśmy również obejrzeć stare płyty z nagraniami bajek, telewizory i projektory oraz kamery, które wzbudziły nasze zainteresowanie. Po zwiedzaniu przeszliśmy do sali projekcji bajek, zasiedliśmy w wygodnych krzesełkami niczym w kinie i rozpoczęliśmy oglądanie bajek. Wszyscy uczestnicy byli bardzo oczarowani i zadowoleni ze świata bajek, w którym się znaleźli. Po magicznym świecie bajek wyruszyliśmy na ciepły obiadek, którym zakończyliśmy naszą bajkową przygodę. Wielka radość i uśmiech z twarzy przez długo nie schodziły z twarzy najmłodszych wychowanków jak i tych nieco starszych.

Losowe zdjęcie

1.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube