poniedziałek, 29 listopad 2021

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Piknik charytatywny


W niedzielę 6 sierpnia b.r. w Krasiczynie odbył się pierwszy Piknik Charytatywny zorganizowany dla dzieci i młodzieży będących pod opieką przemyskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

A konkretnie, na poprawę warunków edukacji i rehabilitacji, czyli trwającą obecnie rozbudowę budynku stowarzyszenia mieszczącego się w Przemyślu przy ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78. Trwająca inwestycja zabezpieczy warunki konieczne do prawidłowego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci z dysfunkcjami w rozwoju i innymi dodatkowymi niepełnosprawnościami.
    Organizatorzy Pikniku:
Karczma nad Sanem w Krasiczynie - Firma Handlowo-Usługowa prowadzona przez panią Ewelinę Frankiewicz-Styś. Nieocenioną pomoc i wielkie serce w organizacji Pikniku okazał nam Wójt Gminy Przemyśl - pan Andrzej Huk (użyczając nam profesjonalnej sceny estradowej). Wielkie wsparcie otrzymaliśmy również od 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu pod dowództwem ppłk. Marcina Duszy. Pomocy udzielił nam również pan Tadeusz Bobek - Wójt Gminy Krasiczyn oraz dyrekcja Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. W pierwszej fazie organizacyjnej wsparcia udzielał nam pan Kamil Stachura, pozyskując gadżety na licytację.
    Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował tygodnik "Życie Podkarpackie".
    Piknik Charytatywny połączył kilka ważnych elementów, a mianowicie: potrzeby i marzenia osób z niepełnosprawnością intelektualną, wrażliwość i dobroć ludzkich serc, muzykę, biesiadowanie, zabawę i integrację. Podczas imprezy było moc atrakcji, czyli „coś” dla ciała i „coś” dla ducha: dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, przejażdżka konna, zabawy z chustą, malowanie twarzy, gry i zabawy integracyjne, kiermasz rękodzieła, swojskie jadło, pełna emocji licytacja gadżetów.
    Na scenie gościli, a właściwie gospodarzyli, członkowie Zespołu Wokalnego z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyśla pod kierownictwem Pani Elżbiety Bernatek i Anny Jakubiak. Uzdolniona młodzież to wspaniała grupa wolontariuszy PSONI, którzy dzielą się swoją pasją, talentami, misją i radością z naszymi podopiecznymi. Mogliśmy usłyszeć wspaniały koncert uczestnika The Voice of Poland z 2014 r. Daniela Lipca, który wystąpił również w duecie z Natalią Szott.
    Gwiazdą Pikniku był energetyczny Zespół Baciary z Podhala, który rozgrzał emocje i serca bardzo licznie zgromadzonych fanów, sympatyków, rodziców i osób z niepełnosprawnością. Wieczorną zabawę dla najwytrwalszych wielbicieli muzyki i tańca poprowadził zespól Zizi. W ten wyjątkowy, wakacyjny dzień zachęcaliśmy do hojności i licytacji, którą z wielkim zapałem, humorem i profesjonalnym zacięciem prowadził pan Mariusz Gumienny.
    Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom niedzielnej imprezy, służbie medycznej, strażakom, sponsorom, pracownikom PSONI zaangażowanym w przygotowanie i organizację Pikniku oraz serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem pani Eweliny Frankiewicz-Styś, która była Gospodynią Pikniku.
Szczególne podziękowania kierujemy do ofiarodawców gadżetów przeznaczonych na licytację:
•    Karczma „Nad Sanem” w Krasiczynie,
•    Marta Kochanowicz – Radna Gminy Krasiczyn,
•    Przemyska Restauracja „Na Górce”,
•    Dominika Bieńkowska-Jakóbiec,
•    Firma Góral (przemyski sklep p. Zdzisławy i Mariusza Czuryk),
•    Pan Sebastian Szczerbicki,
•    Patrycja Markowska (piosenkarka),
•    Magdalena Malisz (artystka, malarka),
•    FOTORenfild (studio fotograficzne).

Zarząd Koła PSONI

Losowe zdjęcie

12.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube