poniedziałek, 29 listopad 2021

  • Zbieramy środki na wspieranie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną
    w ramach zbiórki 2021/943/OR
  • Proszę przekaż nam 1 procent podatku
    KRS 0000015000
  • Zbieramy plastikowe nakrętki.
< >

OWI

ŚDS

PORADNIA

Ochrona zdrowia

Metody pracy

Dzień Godności


Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu zorganizowało 5 maja 2017 r. cykliczną uroczystość pod nazwą: Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Patronat medialny nad obchodami objęły Życie Podkarpackie, Telewizja Podkarpacka i Przemyska Telewizja Kablowa TOYA. Współorganizatorem imprezy było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" oraz V Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Hasło przewodnie uroczystości brzmi – „Jestem aktywny - więc czuję się potrzebny” Nasze Stowarzyszenie pragnie aktywizować osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie tylko w obszarze rehabilitacji i edukacji, ale również w przestrzeni aktywizacji zawodowej, która jest dla nas wszystkich wyzwaniem i ciągle wymaga wielu starań. Pamiętamy również słowa św. Jana Pawła II, które zawsze nas dopingują „Wymagajcie od siebie - choćby inni od was nie wymagali”

- wymagamy więc nie tylko od siebie, ale od również od lokalnej społeczności, polityków, urzędów, przedsiębiorców, starając się jak najlepiej wypełniać założenia statutowe. Obecnie działamy na rzecz rozbudowy Stowarzyszenia, planując mieszkania treningowe i usamodzielniające, szukamy rozwiązań ukierunkowanych na autentyczną aktywność osób z niepełnosprawnością intelektualną począwszy od małej sprawczości, udziału w kulturze, sporcie, po aktywność zawodową. Wymagamy od siebie - ale potrzebujemy również pomocy.
Dzień Godności jest najważniejszym wydarzeniem w roku całego środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną: samych osób, ich rodzin, terapeutów, przyjaciół. Program obchodów obejmował: uroczyste rozpoczęcie przy Urzędzie Miasta, poświęcenie nowego busa pozyskanego dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON, przemarsz ulicami Starego Miasta w kierunku Zamku Kazimierzowskiego z udziałem Salezjańskiej Orkiestry Dętej „Augustino” pod batutą pana Krzysztofa Polniaka oraz zespołu wokalnego z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, występy artystyczne wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Sali Widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego.

Po prezentacjach Zarząd Koła PSONI w Przemyślu wręczył po raz drugi w historii PSONI tytuły „Anioła Stróża” PSONI osobom i instytucjom szczególnie wspierającym inicjatywy podejmowane dla dobra osób z niepełnosprawnością intelektualną. Otrzymali je:
- Elżbieta Tarnawska – Naczelnik Wydziału Edukacji w Przemyślu,
- Maciej Szymański – Dyrektor PFRON Oddział w Rzeszowie,
- Ks. Marian Koźma – Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski,
- ppłk Marcin Dusza – Dowódca 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu,
- Grzegorz Kijowski – Darczyńca PSONI,
- Adama Krzanowski i Jerzy Krzanowski  – Grupa Nowy Styl.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek w parku zamkowym.

Składamy serdeczne podziękowanie przedstawicielom parlamentarzystów, samorządów i administracji samorządowej, przedstawicielom duchowieństwa, środowisk politycznych, policji, wojska, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Więziennictwa w Przemyślu i Medyce, wolontariuszom z zespołu wokalnego działającego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Gimnazjum nr 3 w Przemyślu, V Przemyskiej Drużynie Starszoharcerskiej im. Hm. Zbigniewa Grochowskiego, jak również zaproszonym gościom i mieszkańcom regionu, rodzinom oraz licznie zgromadzonym przedstawicielom środowisk osób z niepełnosprawnościami.

Zarząd PSONI Koło w Przemyślu

Losowe zdjęcie

22.jpg

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu

ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 78
37-700 Przemyśl

Tel / Fax: +48 16 677-89-18
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS: 0000015000
Konto: 41 1090 2750 0000 0001 4418 7987

Nasz Youtube